Hokery

Hoker metalowy KIM
Elegancki i komfortowy
Meble Grastali

549,00 649,00 

Gwarancja jakości

Darmowy transport

Ręczne wykonanie

Co to jest hoker?

Hoker, inaczej zwany również krzesłem barowym jest to wysokie krzesło. Najczęściej wykonany jest z drewna, bądź z metalu, jak np. Hoker KIM. Z racji swojej wysokości często posiada podpórkę pod stopy, która ułatwia jego użytkowanie. Wyróżniamy również podział na hokery z oparciem oraz hokery bez oparcia. Stołki barowe najczęściej stawia się przy wyspie kuchennej, albo półwyspie oddzielającym kuchnię od salonu. Jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane w nowoczesnych wnętrzach głównie ze względu na funkcjonalność. Jest to bowiem dodatkowe miejsce do siedzenia, praktyczne w codziennych czynnościach jakimi są wypicie kawy, czy zjedzenie szybkiego śniadania. Hokery sprawdzą się tu doskonale.

Jaki hoker do kuchni?

Wszystko zależy od tego, jaką kuchnię posiadamy. Możemy postawić na klasyczne hokery drewniane, eleganckie hokery glamour, bądź industrialne hokery metalowe, jak np. hoker KIM. Gra stali i welurowej tkaniny jest fajną propozycją do wnętrza z metalowymi dodatkami. Można również postawić na hoker ze skórzanym siedziskiem. Najważniejsze przy wyborze hokera jest jednak jego funkcjonalność i wygoda w codziennym użytkowaniu. Hoker nie może być zbyt ciężki. Jednak we względu na swoją wysokość musi być stabilny i solidnie wykonany.  Ręcznie wykonany Hoker KIM posiada wszystkie te zalety.

Hoker – jaka wysokość?

Wyróżnia się hokery z regulowaną wysokością oraz nieregulowane. Wtedy jego wysokość należy dopasować do blatu. Należy zwrócić uwagę na przestrzeń pomiędzy siedziskiem hokera, a blatem, przy którym jest on ustawiony. Ze względu na wygodę użytkownika przyjmuje się, że ta odległość powinna wynosić ok 25 – 30 cm. Zatem do wyspy 85 – 95 cm będzie pasował hoker o wysokości siedziska ok 65 cm, natomiast do stołu o wysokości 95 – 105 cm postawimy hoker z siedziskiem na wysokości ok 75 cm. Warto również zwrócić uwagę na ilość hokerów. Hoker ma przeważnie szerokość ok 40 cm, jednak przyjmuje się, że należy przeznaczyć na jedną osobę ok 60 cm. Zatem przy blacie o długości 120 cm, możemy postawić 2 hokery.