Krzesła

Krzesło LINI

Geometryczny kształt i prosta forma

679,00 

Gwarancja jakości

Darmowy transport

Ręczne wykonanie

Jakie krzesła do kuchni?

Wybór krzeseł do kuchni wbrew pozorom nie jest taki prosty. Pierwsze pytanie, jakie należałoby sobie postawić, to czy będziemy mieli wyspę kuchenną, czy stół? Od tego będzie zależała wysokość naszych krzeseł. Do stołu potrzebujemy klasycznych krzeseł kuchennych, a przy barku – wysokich krzeseł barowych, jak np. Hoker KIMJeżeli mamy stół w kuchni, powinniśmy zwrócić większą uwagę na komfort użytkowania oraz praktyczność, lekkość krzesła. Kuchenne aranżacje dają nam ogromne pole do popisu. Musimy pamiętać o tym, aby krzesła pasowały do naszej kuchni, były jej częścią, uzupełnieniem. Do lekkich nowoczesnych mebli zdecydujmy się na delikatniejsze krzesła z welurowym siedziskiem. Natomiast jeżeli mamy masywne meble kuchenne, krzesła również powinny być cięższe. Możemy postawić na model krzeseł przykuwający uwagę, wyróżniający się kolorem, albo niebanalnym kształtem. Pamiętajmy jednak, że takie krzesła również muszą współgrać z całością wystroju naszej kuchni tak, aby ściany, meble, stół i krzesła stanowiły spójną ciekawą całość.

Jaka wysokość krzesła do stołu?

Przy wyborze krzesła do kuchni, istotne znaczenie ma jego wysokość, głównie ze względu na naszą wygodę i komfort. Wysokość krzesła wpływa na naszą postawę. Przyjmuje się, że wysokość standardowego stołu wynosi ok. 75 cm, a typowe krzesło ma siedzisko na wysokości ok 45 cm. Zatem przestrzeń pomiędzy blatem, a krzesłem powinna wynosić około 30 cm.

Jakie krzesła do jadalni?

W jadalni krzesła spełniają rolę nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną. Krzesła są idealnym meblem, z pomocą którego możemy dodać stylu swojemu pokojowi. Możemy postawić na kolor, piękną tapicerkę, może fakturę. Wybierając krzesła do jadalni musimy postawić sobie kilka pytań. Po pierwsze jak często zamierzamy używać stołu jadalnego. Czy będzie eksploatowany do codziennego spożywania posiłków, czy okazjonalnie. Przy częstym użytkowaniu, nierzadko z obecnością dzieci fajnie by było, gdyby krzesła nie były trudne w utrzymaniu ich w czystości. Możemy zakupić krzesła drewniane, krzesła metalowe z welurowym siedziskiem jak np. Krzesło LINI, krzesła ze skórzaną tapicerką, czy krzesła obite tkaniną odporną na wchłanianie płynów. Częstość i intensywność użytkowania będzie miała również wpływ na gabaryty naszych krzeseł. Warto, aby dużo używane krzesła był lekkie i mobilne. Jeżeli używamy ich mniej możemy postawić na krzesła bardziej ciężkie i masywne. Kolejnym pytaniem jakie powinniśmy sobie postawić to ilość krzeseł do jadalni, jaką potrzebujemy. Przy mniejszej ilości krzesła mogą być bardziej ozdobne, przykuwające uwagę. Natomiast wybierając większą ilość krzeseł musimy bardziej uważać, aby nie przytłoczyć pomieszczenia.